  • PGSMAJ40CA F3G
PGSMAJ40CA F3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ40CA F3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ40CA F3G
Datasheet:
PGSMAJ40CA F3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ40CA F3G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V