  • PGSMAJ36A R3G
PGSMAJ36A R3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ36A R3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ36A R3G
Datasheet:
PGSMAJ36A R3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ36A R3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V