  • PGSMAJ15CAHM2G
PGSMAJ15CAHM2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ15CAHM2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ15CAHM2G
Datasheet:
PGSMAJ15CAHM2G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ15CAHM2G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    16.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V