  • PFU1000-10KJ1
PFU1000-10KJ1
advertisement
Manufacturer No:
PFU1000-10KJ1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PFU1000-10KJ1
Package:
Box
Datasheet:
PFU1000-10KJ1
Description:
10kOhms, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFU1000-10KJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Box
  • Mounting Feature
    Screw Holes
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PFU
  • Size / Dimension
    2.283Lx2.362W 58.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1000W
  • Lead Style
    M5 Threaded
  • Height Seated (Max)
    1.122 28.50mm