  • PFR5472J630J13L4BULK
PFR5472J630J13L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
PFR5472J630J13L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PFR5472J630J13L4BULK
Package:
Description:
Cap Film 0.0047uF 630V PP 5% (7.2 X 6.5 X 8mm) Radial 5mm 100°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFR5472J630J13L4BULK
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.5
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    630VDC|250VAC