  • PFMR3X15BLU
PFMR3X15BLU
advertisement
Manufacturer No:
PFMR3X15BLU
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-PFMR3X15BLU
Package:
Datasheet:
Description:
PFMR3X15BLU datasheet pdf and Tape product details from Panduit Corp stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFMR3X15BLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Blue
  • Backing, Carrier
    Urethane
  • Tape Type
    Marking
  • Temperature Range
    -30°F~175°F -34°C~79°C
  • Length
    15' 4.6m 5 yds
  • Width
    3.00 76.20mm
  • Thickness
    0.0055 5.5mils 0.140mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100