  • PFL4514-103MEC
PFL4514-103MEC
advertisement
Manufacturer No:
PFL4514-103MEC
HK JDW NO:
3194-PFL4514-103MEC
Quantity:
In Stock : 3467
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PFL4514-103MEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    670mA
  • Frequency - Self Resonant
    140MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1913
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    680mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.4mm