  • PFL3215-103MEB
PFL3215-103MEB
advertisement
Manufacturer No:
PFL3215-103MEB
HK JDW NO:
3194-PFL3215-103MEB
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
PFL3215-103MEB
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2004
  • Series
    PFL3215
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    390mA
  • Frequency - Self Resonant
    125MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    500mA
  • Case/Size Code
    1209
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.34Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • RMS Current (Irms)
    390mA
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.286mm