  • PFE300SA28/T
PFE300SA28/T
advertisement
Manufacturer No:
PFE300SA28/T
HK JDW NO:
778-PFE300SA28/T
Datasheet:
PFE300SA28/T
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 302W
Step5Bar-code shipping tag
PFE300SA28/T
  • Power (Watts)
    302W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Current - Output (Max)
    10.8A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Line Regulation
    56mV
  • Load Regulation
    56mV
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    PFE300SA (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm