  • PFC3819QM-231K07D-00
PFC3819QM-231K07D-00
advertisement
Manufacturer No:
PFC3819QM-231K07D-00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-PFC3819QM-231K07D-00
Package:
Description:
CHOKE COMMON MODE
Step5Bar-code shipping tag
PFC3819QM-231K07D-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    PFC
  • Size / Dimension
    1.319Lx1.575W 33.50mmx40.00mm
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Inductance
    230μH
  • Test Frequency
    0.05MHz
  • Current
    7.4A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Number of Lines
    4
  • Height
    19.9898mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm