  • PFC-W0805R-03-2001-B
PFC-W0805R-03-2001-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0805R-03-2001-B
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-PFC-W0805R-03-2001-B
Description:
Thin Film, 2kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0805R-03-2001-B
  • Package / Case
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    2.05mm
  • Width
    1.6mm