  • PFC-W0805LF-03-4990-B
PFC-W0805LF-03-4990-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0805LF-03-4990-B
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-PFC-W0805LF-03-4990-B
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
PFC - Precision Series, Thin Film, 499Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -65°C~150°C
Quantity:
In Stock : 3253
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0805LF-03-4990-B
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PFC - Precision
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.081Lx0.050W 2.06mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    499Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm