  • PFC-W0805LF-03-1501-B
PFC-W0805LF-03-1501-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0805LF-03-1501-B
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-PFC-W0805LF-03-1501-B
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
PFC - Precision Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -65°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0805LF-03-1501-B
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    PFC - Precision
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.081Lx0.050W 2.06mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm