  • PFC-W0603LF-03-1500-B
PFC-W0603LF-03-1500-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0603LF-03-1500-B
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-PFC-W0603LF-03-1500-B
Description:
Thin Film, 150Ohm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 851
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0603LF-03-1500-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    1.6mm
  • Width
    780μm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V