  • PF3000230
PF3000230
advertisement
Manufacturer No:
PF3000230
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PF3000230
Package:
Datasheet:
PF3000230
Description:
Racks & Rack Cabinet Accessories FILTER FAN 230V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF3000230
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PF3000230.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Rack
  • Weight
    4lbs 1.8kg
  • Published
    2016
  • Series
    PF
  • Size / Dimension
    9.84Lx9.84W x 4.61 H 249.9mmx249.9mmx117.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fan
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    Fan, AC, Square, 169 CFM
  • Air Flow
    169 CFM
  • Height
    117.094mm
  • Length
    249.936mm
  • Width
    249.936mm