  • PENB1020A4800F01
PENB1020A4800F01
advertisement
Manufacturer No:
PENB1020A4800F01
HK JDW NO:
732-PENB1020A4800F01
Package:
Datasheet:
PENB1020A4800F01
Description:
POE INJECTOR 48V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PENB1020A4800F01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Output
    400mA
  • Voltage - Output
    48V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    15.4W
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2014
  • Series
    PENB1020A
  • Size / Dimension
    4.44Lx1.90W x 1.30 H 112.8mmx48.3mmx33.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CB, CE, UL
  • Efficiency
    65%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    100V~240VAC