PEB 20571 F V3.1
PEB 20571 F V3.1
376-PEB 20571 F V3.1
100-LQFP
PEB20571 Telecom device
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
PEB 20571 F V3.1 Overview
100-LQFP package is used to save board space.For telecommunications equipment packing, the Tape & Reel (TR) method is used.The mounting type of this telecom circuit is Surface Mount.When 3.13V~3.47V is supplied wtelecom IC's efficiencyh power, efficiency can be improved.0°C~70°C is the operating temperature that can be set for reliable performance.By using the PEB20571 part number, more related parts can be found.Telecom equipment operates wit h a supply current of 272.6mA.
PEB 20571 F V3.1 Features
Available in the 100-LQFP package
PEB 20571 F V3.1 Applications
There are a lot of Infineon Technologies PEB 20571 F V3.1 Telecom applications.
- E1 Multiplexer
- High-Density T1/E1/J1 interfaces for Multiplexers
- Codec function on telephone switch line cards
- Wireless Local Loop
- Routers
- Cable Modem
- DECT (Digital European Cordless Telephone) Base
- E2 Rates PCM Line Interface
- PCM Test Equipment
- Integrated Access Devices
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
PEB 20571 F V3.1
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PEB 20571 F V3.1.