  • PE2512JKE070R047L
PE2512JKE070R047L
advertisement
Manufacturer No:
PE2512JKE070R047L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-PE2512JKE070R047L
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
PE2512JKE070R047L
Description:
PE Series, Metal Foil, 47mOhm, ±5%, -55°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE2512JKE070R047L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    PE
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm