  • PE0402FRF470R019L
PE0402FRF470R019L
advertisement
Manufacturer No:
PE0402FRF470R019L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-PE0402FRF470R019L
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PE0402FRF470R019L
Description:
PE Series, Metal Foil, 19mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
PE0402FRF470R019L
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PE
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    19mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm