  • PE-68864NL
PE-68864NL
advertisement
Manufacturer No:
PE-68864NL
HK JDW NO:
664-PE-68864NL
Package:
Datasheet:
Description:
Audio Transformers / Signal Transformers SMD T1/CEPT/ISDN-Pri 1200uH 1.2Ohm 2-Port
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-68864NL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    0.09oz 2.56g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.675Lx0.456W 17.15mmx11.58mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HEIGHT DIM INCLUDES TERMINAL ALSO, TURNS RATIO: 1CT:2CT; 1:1
  • Depth
    15.24mm
  • Approval Agency
    UL
  • Physical Dimension
    L17.15XB11.58XH8.64 (mm)
  • Inductance
    1.2mH, 1.2mH
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Isolation Voltage
    1.5kV
  • Transformer Type
    T1/E1 (Dual)
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:2
  • Return Loss
    11 dB
  • Height
    8.64mm
  • Height Seated (Max)
    0.340 8.64mm
  • Length
    17.15mm
  • Width
    11.58mm