  • PE-1008CM332GTT
PE-1008CM332GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM332GTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CM332GTT
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
PE-1008CM332GTT
Description:
FIXED IND 3.3UH 150MA 7.8 OHM
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM332GTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.8Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 15MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 15 MHZ
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm