  • PDX2R0000F
PDX2R0000F
advertisement
Manufacturer No:
PDX2R0000F
HK JDW NO:
890-PDX2R0000F
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
Description:
2Ohms, 1.5W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDX2R0000F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-2 Full Pack
  • Supplier Device Package
    TO-220
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PD
  • Size / Dimension
    0.417Lx0.177W 10.60mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    2Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm