  • PDA025H-350A
PDA025H-350A
advertisement
Manufacturer No:
PDA025H-350A
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PDA025H-350A
Package:
Datasheet:
PDA025H-350A
Description:
PDA025H-350A datasheet pdf and LED Drivers product details from Phihong USA stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDA025H-350A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.375lb 170.1g
  • Operating Temperature
    -20°C~90°C
  • Published
    2015
  • Series
    PDA (25W)
  • Size / Dimension
    3.15Lx2.44W x 1.00 H 80.0mmx62.0mmx25.4mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    132VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Voltage - Output
    45V~72V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Triac
  • Height
    25.4mm