  • PD30ETDI10BPA2IO
PD30ETDI10BPA2IO
advertisement
Manufacturer No:
PD30ETDI10BPA2IO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-PD30ETDI10BPA2IO
Package:
Datasheet:
Description:
PHOTO DR IR 1M SS IO-LINK, CAB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PD30ETDI10BPA2IO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C (TA)
  • Voltage - Supply
    10V ~ 30V
  • Ingress Protection
    IP67, IP68, IP69K
  • Output Configuration
    Push-Pull, NPN/PNP
  • Cable Length
    78.74" (2m)
  • Response Time
    500μs
  • Adjustment Type
    Adjustable, Potentiometer
  • Sensing Distance
    39.37" (1m)