  • PCSB4-10-4Y
PCSB4-10-4Y
advertisement
Manufacturer No:
PCSB4-10-4Y
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-PCSB4-10-4Y
Package:
Datasheet:
PCSB4-10-4Y
Description:
Conn Multi-Tap Connector RCP 10 POS 11.17mm Screw RA Cable Mount
Step5Bar-code shipping tag
PCSB4-10-4Y
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    PCSB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Clear
  • Number of Rows
    1
  • HTS Code
  • Pitch
    11.17mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Number of Contacts
    10
  • Wire Gauge
    4-14 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    14 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    4 AWG
  • Number of Decks
    1
  • Terminal and Terminal Block Type
    MODULAR TERMINAL BLOCK
  • Number of Ways
    10
  • Safety Approval
    UL; CSA
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Inline, Tap
  • Rated Voltage
    600V