  • PCF0805R36K5BI.T1
PCF0805R36K5BI.T1
advertisement
Manufacturer No:
PCF0805R36K5BI.T1
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-PCF0805R36K5BI.T1
Description:
Thin Film, 36.5kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PCF0805R36K5BI.T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    36.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V