  • PCF0805R35K7BI.T1
PCF0805R35K7BI.T1
advertisement
Manufacturer No:
PCF0805R35K7BI.T1
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-PCF0805R35K7BI.T1
Package:
0805
Datasheet:
PCF0805R35K7BI.T1
Description:
Thin Film, 35.7kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCF0805R35K7BI.T1
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    35.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V