  • PCF0805R-11K3BT1
PCF0805R-11K3BT1
advertisement
Manufacturer No:
PCF0805R-11K3BT1
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-PCF0805R-11K3BT1
Description:
Quantity:
In Stock : 3181
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PCF0805R-11K3BT1
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm