  • PCF0805-13-68K-B-T1.
PCF0805-13-68K-B-T1.
advertisement
Manufacturer No:
PCF0805-13-68K-B-T1.
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-PCF0805-13-68K-B-T1.
Description:
Thin Film, 68kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PCF0805-13-68K-B-T1.
  • Package / Case
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Width
    1.25mm