  • PCF0805-13-100K-B-T1.
PCF0805-13-100K-B-T1.
advertisement
Manufacturer No:
PCF0805-13-100K-B-T1.
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-PCF0805-13-100K-B-T1.
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 100kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PCF0805-13-100K-B-T1.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1.25mm