  • PCF0603-13-82RBI
PCF0603-13-82RBI
advertisement
Manufacturer No:
PCF0603-13-82RBI
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-PCF0603-13-82RBI
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 82Ohm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCF0603-13-82RBI
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, PRECISION
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    THIN FILM
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm