  • PC93-19.5-12.70-1
PC93-19.5-12.70-1
advertisement
Manufacturer No:
PC93-19.5-12.70-1
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-PC93-19.5-12.70-1
Package:
Datasheet:
PC93-19.5-12.70-1
Description:
THERM PAD 19.5MMX12.7MM GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PC93-19.5-12.70-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Non-Silicone
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    PC93
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Outline
    19.50mm x 12.70mm
  • Thermal Conductivity
    2.0W/m-K
  • Thickness
    0.0394 1.000mm