  • PC43G121
PC43G121
advertisement
Manufacturer No:
PC43G121
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-PC43G121
Package:
Datasheet:
PC43G121
Description:
QPL PISTONCAP TRIMMER CAPS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PC43G121
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PC43G121.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PISTONCAP®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    SEALED
  • HTS Code
  • Reference Standard
    MIL-C-14409D
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Q @ Freq
    250 @ 20MHz
  • Adjuster Orientation
    HORIZONTAL
  • Multi-turn
    1
  • Capacitance-Max
    120pF
  • Capacitance-Min
    1pF