  • PC1R5-12-12
PC1R5-12-12
advertisement
Manufacturer No:
PC1R5-12-12
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PC1R5-12-12
Package:
6-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
PC1R5-12-12
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PC
  • Size / Dimension
    1.08Lx0.61W x 0.31 H 27.5mmx15.5mmx7.8mm
  • Feature
    OCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Output Power
    1.5W
  • Current - Output 1
    125mA
  • Height
    7.874mm
  • Length
    27.94mm
  • Width
    16.002mm