  • PBW50F-5-E
PBW50F-5-E
advertisement
Manufacturer No:
PBW50F-5-E
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBW50F-5-E
Package:
Datasheet:
PBW50F-5-E
Description:
Quantity:
In Stock : 9554
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBW50F-5-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    PBW (50W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    3A 4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    30W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    3A
  • Minimum Load Required
    No
  • Current - Output 2
    4A
  • Height
    34.5mm
  • Width
    80mm