  • PBT-RP100SN1SS0VMC0Z
PBT-RP100SN1SS0VMC0Z
advertisement
Manufacturer No:
PBT-RP100SN1SS0VMC0Z
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-PBT-RP100SN1SS0VMC0Z
Package:
Cylinder, Metal
Datasheet:
Description:
Gauge Pressure Sensor Analog Voltage 0°C~80°C 100PSI (689.48kPa) Threaded ±1% 0 V ~ 10 V 8V~35V
Step5Bar-code shipping tag
PBT-RP100SN1SS0VMC0Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Accuracy
    ±1%
  • Operating Pressure
    100PSI (689.48kPa)
  • Pressure Type
    Gauge
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Female - 1/4 6.35mm NPT
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Metal
  • Operating Temperature
    0°C~80°C
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Industrial Automation
  • Voltage - Supply
    8V~35V
  • Output
    0 V ~ 10 V