  • PBO-5-S24-B
PBO-5-S24-B
advertisement
Manufacturer No:
PBO-5-S24-B
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PBO-5-S24-B
Package:
14-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
PBO-5-S24-B
Description:
AC-DC, 5 W, 24 VDC, SINGLE OUTPU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBO-5-S24-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Package / Case
    14-SIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C With Derating
  • Series
    PBO-5 (5W)
  • Size / Dimension
    1.57Lx0.79W x 0.50 H 40.0mmx20.0mmx12.8mm
  • Feature
    Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    210mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~400VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1.5%