  • PBO-1-S15-B
PBO-1-S15-B
advertisement
Manufacturer No:
PBO-1-S15-B
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PBO-1-S15-B
Package:
12-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
PBO-1-S15-B
Description:
AC-DC, 1 W, 15 VDC, SINGLE OUTPU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBO-1-S15-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    12-SIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PBO-1 (1W)
  • Size / Dimension
    1.38Lx0.71W x 0.43 H 35.0mmx18.0mmx11.0mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    69%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    67mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC 70V~430VDC
  • Line Regulation
    ±1.5%
  • Load Regulation
    ±2.5%