  • PBA600F-48-C
PBA600F-48-C
advertisement
Manufacturer No:
PBA600F-48-C
HK JDW NO:
165-PBA600F-48-C
Package:
Datasheet:
PBA600F-48-C
Description:
Quantity:
In Stock : 1960
Step5Bar-code shipping tag
PBA600F-48-C
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2005
  • Series
    PBA (600W)
  • Size / Dimension
    7.48Lx4.72W x 2.40 H 190.0mmx119.9mmx61.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    624W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    13A
  • Height
    61mm