  • PBA150F-15
PBA150F-15
advertisement
Manufacturer No:
PBA150F-15
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA150F-15
Package:
120
Datasheet:
PBA150F-15
Description:
Power Supply;AC-DC;15V;10A;85-264V In;Open Frame;Panel Mount;PFC;150W;PBA Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBA150F-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    120
  • Weight
    560.186577g
  • Published
    2005
  • Series
    PBA (150W)
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    71°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    93.5mm
  • JESD-30 Code
    R-XXFM-X7
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    10A
  • Output Power
    150W
  • Current - Output 1
    10A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    34mm
  • Length
    168mm
  • Width
    93mm