  • PB300DTQ
PB300DTQ
advertisement
Manufacturer No:
PB300DTQ
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-PB300DTQ
Package:
Datasheet:
PB300DTQ
Description:
Quantity:
In Stock : 802
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB300DTQ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PB300DTQ .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~95°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PB300
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Standard
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    300mA DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Actuator Type
    Square, Button
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    Off-Mom-Mom
  • Color - Actuator/Cap
    Black
  • Electrical Life
    20,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    30mA