  • PAQ100S481R2/BPV
PAQ100S481R2/BPV
advertisement
Manufacturer No:
PAQ100S481R2/BPV
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PAQ100S481R2/BPV
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
PAQ100S481R2/BPV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAQ100S481R2/BPV
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PAQ100
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Output Current
    25A
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    25A
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C