  • PAG.M0.2GL.AC39RZ
PAG.M0.2GL.AC39RZ
advertisement
Manufacturer No:
PAG.M0.2GL.AC39RZ
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-PAG.M0.2GL.AC39RZ
Package:
Datasheet:
PAG.M0.2GL.AC39RZ
Description:
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 2 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
Quantity:
In Stock : 14882
Step5Bar-code shipping tag
PAG.M0.2GL.AC39RZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Polysulfone (PSU)
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Polysulfone (PSU)
  • Operating Temperature
    -50°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    1P
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Gray, Red
  • Applications
    Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
  • Fastening Type
    Push-Pull, Detent Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    G
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    10A
  • Shell Size - Insert
    M02
  • Cable Opening
    0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)