  • PAF400F280-1.8
PAF400F280-1.8
advertisement
Manufacturer No:
PAF400F280-1.8
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PAF400F280-1.8
Package:
Full Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAF400F280-1.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Full Brick
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PAF400F
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    240W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    400V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Voltage - Input (Min)
    200V
  • Current - Output (Max)
    100A
  • Output Current
    100A
  • Output Power
    240W
  • Current - Output 1
    100A
  • Height
    12.7mm
  • Length
    116.84mm
  • Width
    60.96mm