  • PADP-12V-1-S
PADP-12V-1-S
advertisement
Manufacturer No:
PADP-12V-1-S
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
HK JDW NO:
385-PADP-12V-1-S
Package:
Datasheet:
PADP-12V-1-S
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Natural 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp PAD Polyamide
Quantity:
In Stock : 16651
Step5Bar-code shipping tag
PADP-12V-1-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyamide
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    PAD
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Natural
  • Number of Rows
    2
  • Additional Feature
    POLARIZED
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Contact Type
    Female Socket
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Total Number of Contacts
    12
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    11mm
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    14mm
  • Width
    10mm