  • PA45-1621-1575SA
PA45-1621-1575SA
advertisement
Manufacturer No:
PA45-1621-1575SA
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-PA45-1621-1575SA
Step5Bar-code shipping tag
PA45-1621-1575SA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Applications
    GPS, Iridium™
  • Frequency
    1.575GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    4dBi
  • Frequency Range
    1.505GHz~1.68GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz 1.621GHz
  • Height
    7.62mm
  • Length
    44.45mm
  • Width
    44.45mm
  • Height (Max)
    0.360 9.14mm