  • PA251575008SALF
PA251575008SALF
advertisement
Manufacturer No:
PA251575008SALF
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-PA251575008SALF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA251575008SALF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Applications
    GPS
  • Gain
    2dBic
  • Frequency Range
    1.572GHz~1.578GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2.1
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz
  • Height (Max)
    0.221 5.61mm