  • P61-2000-A-A-I18-4.5V-C
P61-2000-A-A-I18-4.5V-C
advertisement
Manufacturer No:
P61-2000-A-A-I18-4.5V-C
HK JDW NO:
758-P61-2000-A-A-I18-4.5V-C
Description:
SENSOR 2000PSIA 1/4 NPT W/TEMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P61-2000-A-A-I18-4.5V-C
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Output
    0.5 V ~ 4.5 V
  • Termination Style
    18 Integral Harness
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Accuracy
    ±0.5%