  • P53-15LAX
P53-15LAX
advertisement
Manufacturer No:
P53-15LAX
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P53-15LAX
Package:
9-DIP Module
Datasheet:
P53-15LAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 5/+-15VDC OUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P53-15LAX
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P53-15LAX.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P5
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.56 H 88.9mmx63.5mmx39.6mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    300mA 150mA 150mA
  • Voltage - Input
    115V~220VAC
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Voltage - Output 3
    -15V
  • Line Regulation
    0.02%
  • Load Regulation
    0.1%