  • P51-300-A-E-D-5V-000-000
P51-300-A-E-D-5V-000-000
advertisement
Manufacturer No:
P51-300-A-E-D-5V-000-000
HK JDW NO:
758-P51-300-A-E-D-5V-000-000
Description:
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF 1-5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P51-300-A-E-D-5V-000-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V~30V
  • Output
    1 V ~ 5 V
  • Termination Style
    Deutsch, 3 Pin
  • Accuracy
    ±0.5%
  • Operating Pressure
    300PSI (2068.43kPa)
  • Pressure Type
    Absolute
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Male - 3/8 9.52mm UNF